nalagam novice...

Jezus je od vsega začetka pridružil svoje učence svojemu življenju (prim. Mr 1,16-20; 3,13-19); razodel jim je skrivnost božjega kraljestva (prim. Mt 13,10-17); dal jim je delež pri svojem poslanstvu, pri svojem veselju (prim. Lk 10,17-20) in pri svojem trpljenju (prim. Lk 22,28-30).

Katekizem katoliške Cerkve (787)

• Blagoslovi domov

Proti koncu tega tedna bom začel z blagoslovi v Rodiku - v »ta novem« delu Dgnje. Za termin blagoslova se lahko dogovorimo tudi po telefonu. Enako velja za primer, če vas ob mojem obisku ni doma in bi želeli, da vas ponovno obiščem.

• Svetopisemski maraton

»Mini-maratonsko branje« bo potekalo že peto leto tudi v župnišču v Hrpeljah, v soboto, 27. 1. 2018, s pričetkom s sveto mašo ob 16. uri in v trajanju do 23:00 ali dalj, glede na prijavljene skupine. Branje je razdeljeno na enourne termine, ki jih "pokrijejo" vnaprej dogovorjene skupine bralcev, vedno pa se jim lahko pridružijo tudi naključni posamezni bralci. Enega takšnih enournih terminov lahko prevzame skupina štirih bralcev, lahko tudi cela družina. Lahko se vpišete na seznam pri župniku v zakristiji po nedeljskih svetih mašah, ali pri kontaktni osebi jana.barba@rkc.si.

• Delavnice molitve in življenja

Uvodno srečanje Delavnic molitve in življenja bo v župnišču, v Rodiku, 31. 1. 2018, ob 18.30 (po maši). Lepo povabljeni.

• Župnijski pastoralni svet

V ponedeljek, 22. 1., ob 19:00, bo v Slivju srečanje ŽPS.

• Nedelja Svetega pisma

»Kakor je svet ta, ki vas je poklical, bodite tudi sami sveti« (1 Pt 1,15) je letošnje geslo nedelje Svetega pisma. Slovensko biblično gibanje je pripravilo srečanja po vsej Sloveniji. Za koprsko škofijo bo srečanje v Vipavi, 28. 1., s pričetkom ob 15. uri.  Vodil ga bo g. škof Jurij Bizjak. Vabljeni še zlasti bralci Božje besede.

• Svetopisemski vikend v Ilirski Bistrici

Šolske sestre De Notre Dame organizirajo v Ilirski Bistrici svetopisemski vikend o psalmih. Potekal bo od 9. do 11. 2.. Vodil ga bo g. Alan Tedeško.

• Delovna akcija v Klancu

V soboto dopoldne bo od 9. ure dalje, v Klancu v župnišču, delovna akcija. Lepo povabljeni, da se nam pridružite.

• Krožna božičnica v Brezovici

Danes, 21. 1., ob 16:00, bo v cerkvi sv. Štefana v Brezovici, tradicionalna krožna božičnica. Lepo povabljeni, da skupaj podoživimo božično skrivnost.

• Ekumenska osmina

Od 18. do 25. 1. poteka v Cerkvi po vsem svetu vsako leto molitvena osmina za edinost kristjanov. Letos jo vodi geslo »Tvoja desnica, Gospod, je mogočna«. Molitve in nagovore so za to priložnost pripravili kristjani iz otočja Karibov.

• Gostujoča moška pevska zasedba Matici

V nedeljo 28.1. bo nedeljsko sveto mašo v Hrpeljah ob 9:00 s petjem obogatila fantovska zasedba Matici iz Vodic nad Ljubljano.

OZNANILA (21. – 28. 1. 2018)

Ned. (21.) 3. med letom – župnijski praznik

ob 9:00 - za župnijo - v Hrpeljah

ob 9:00 ++ Štefan in Verona - v Hrpeljah