nalagam novice...

»Iskati« in »najti«

Jezus je vprašal Janezova učenca: »Kaj iščeta?« Vprašala sta ga: »Rabi (kar v prevodu pomeni učitelj), kje stanuješ?« Jezus jima je odgovoril: »Pridita in bosta videla«. S tem ju je povabil, naj gresta za njim in nekaj časa ostaneta pri njem. Po nekaj urah pri Jezusu sta bila tako prevzeta, da je takoj eden od njiju, Andrej, šel do svojega brata Petra in mu rekel: »Našli smo Mesija«. Dve besedi sta tu še posebej pomenljivi: 'iskati' in 'najti' (Jn 1, 35-42). Iz današnjega evangeljskega odlomka lahko izluščimo ta dva glagola ter potegnemo iz tega temeljno vodilo letošnjega leta, za katero želimo, da bo čas, v katerem bomo obnovili našo duhovno pot z Jezusom v veselju iskanja in v nenehnem najdevanju.

(papež Bendedikt XVI.)

• Nedelja Svetega pisma

Geslo letošnje nedelje Božje besede pri nas, »Tedaj so se jima odprle oči« (Lk 24,31a), je tudi tokrat vzeto iz odlomka o emavških učencih. Vsi smo tokrat pred izzivom, da tudi v teh izrednih razmerah, s pomočjo Božje besede, prepoznavamo Vstalega, ki spremlja svojo Cerkev in jo želi voditi v živi in vsakdanji odnos z Njim in z Očetom v Svetem Duhu. V ta odnos lahko vstopamo samo s tem, kar smo in kar resnično živimo, s svojimi stiskami, vprašanji, željami, omejitvami, krhkostmi… Vsakdo, ki odpira Sveto pismo, je najprej nagovorjen, da odpre oči za življenje, ki ga živi. V njem bo gotovo zaslutil tudi Njega, ki ga ljubi in spremlja. In če mu bo ob branju Svetega pisma želel prisluhniti z ljubeznijo, se mu bo Vstali gotovo razodel.

»Brez Gospoda, ki nas vanj uvaja, ni mogoče doumeti Svetega pisma, prav tako pa ostane brez Svetega pisma tudi poslanstvo Jezusa in njegove Cerkve v tem svetu nedoumljivo(Papež Frančišek, Aperuit Illis 1)

• Župnijski večer s Svetim pismom preko zooma

Ob priložnosti, ko v Sloveniji poteka svetopisemski maraton, tudi v naši župniji organiziramo srečanje ob Svetem pismu preko zoom-a. Prebrali bomo odlomek Božje besede, slišali nekaj razlage ter si med seboj podelili misli, kako nas je Božja beseda nagovorila. Povezavo za srečanje preko zoom aplikacije lahko najdete na župnijski internetni strani, ali nam pošljete svoj elektronski naslov, da vas posebej povabimo. Srečanje bo v petek, 29. 1., ob 18:30.

• Ekumenska osmina

Teden molitve za edinost kristjanov 2021 bomo tudi letos obhajali med 18. in 25. januarjem. Gradivo, ki ga je za ekumensko osmino letos pripravila ženska meniška skupnost Grandchamp iz Švice, sloni na treh stebrih: molitvi, skupnostnem življenju in gostoljubnosti. Oblikovani so kot poziv, da »ostanemo v Kristusu«, da bi se približali drugim in presegli ločitve med kristjani.

OZNANILA (17. – 31. 1. 2021)

Ned. (17.) 2. nedelja med letom, sv. Anton Puščavnik

ob 8:00 za župnijov Brezovici

ob 10:00 + Lojzka Brezovec, p. n. Žižkovih v Brezovici