nalagam novice...

»Pogovarjala sta se« (Lk 24,14a)

Tako se glasi geslo letošnje nedelje Svetega pisma. Najdemo ga v odlomku o emavških učencih. Papež Frančišek ga je predstavil vsej Cerkvi, ob sklepu sinode mladih, kot osnovno svetopisemsko podobo, ki naj usmerja pot mlade Cerkve.

Slovensko biblično gibanje je ob tej priložnosti pripravilo srečanja po vsej Sloveniji.

Za koprsko škofijo bo potekalo v Vipavi, v Škofijski gimnaziji, danes, 26. 1., s pričetkom ob 15. uri.  Vodil ga bo g. škof Jurij Bizjak. Vabljeni še zlasti bralci Božje besede in še posebej vsi, ki ste sodelovali tudi na svetopisemskem maratonu. Povabljeni pa seveda tudi vsi ostali.

• Svečnica

Svečnico praznujemo 40. dan po božiču – Jezusovem rojstvu. 2. februarja se vsako leto v katoliški Cerkvi spominjamo Jezusovega darovanja v templju. Praznik je znan tudi kot svečnica, ker na ta dan, po stari navadi, po cerkvah blagoslavljamo sveče.

Tako bomo imeli tudi pri nas v nedeljo, na svečnico blagoslov sveč. Sveče lahko prinesete s seboj, ali pa jih vzamete ob vhodu v cerkev. Darovi, ki se bodo ob tem zbrali, bodo namenjeni za potrebe župnije.

• Blagoslovi domov

Naslednji teden nadaljujem z blagoslovi v Klancu (predvidoma v sredo, četrtek in soboto popoldne).

• Vaje za strežnike

Ta teden bodo ponovno vaje za strežnike, in sicer v soboto, ob 9.00, v Rodiku.

• Tečaj za kitaro in orgle

Nadaljujemo s skupinskim tečajem učenja kitare. Srečanje bo v soboto, ob 11:00, v Rodiku. Tečaj za orgle pa se nadaljuje tako, kot ste posamezniki dogovorjeni z g. Vidom.

• Molitvena skupina

Uvodno srečanje nove molitvene skupine bo v sredo, 12. 2. 2020, po večerni maši, ob 18.30, v župnišču, v Hrpeljah. Namenjena je vsem, ki so že obiskovali Delavnice molitve in življenja, da bi v hoji za Jezusom, nadaljevali s premišljevanjem Svetega pisma in osebno molitvijo.

Mesec Januar – mesec verskega tiska

• Slovenski katoliški tednik Družina v luči katoliškega družbenega nauka obravnava vsa področja življenja, na poseben način pa je namenjena slovenskim družinam doma in po svetu. Zato ima tudi posebno mesečno prilogo Naša družina. Na svojih tedenskih straneh prinaša novice iz življenja Cerkve v Sloveniji in v svetu, objavlja komentarje, reportaže, poroča o kulturnih dogodkih in množici drugega, kar je pomembno za slovenskega kristjana. V kolikor poravnate letno naročnino v višini 112,42 Eur do konca januarja, boste nagrajeni s knjižno nagrado.
  • Ognjišče – Mesečnik z bogatimi vsebinami, pričevanji,  komentarji. Z letošnjim letom bo komentarje prispeval pater Branko Cestnik, januarski ima pomenljiv naslov: Če Cerkev izgine. Na športnih straneh pa je predstavljena Janja Garnbret. Naročilo pri Založbi Ognjišče.
  • ·           Revija Družina in Življenje je namenjena zakoncem. V njem bosta našla vsebine, ki vama bodo v pomoč pri rasti v odnosu, odnosu z bližnjimi ter pri vzgoji otrok. Namen revije Družina in Življenje je graditi odnose preko pričevanj ljudi, ki so v svojih odnosih že doživeli spremembe na bolje. Z globoko, a preprosto in življenjsko duhovnostjo vabi bralce k vsakodnevnemu spreobračanju za večjo pripadnost drug drugemu in Bogu. Naročilo na revijo: www.diz.si .
  • ·           Božje okolje je revija za krščansko duhovnost in temelji na pričevanjih posameznikov in družin. Obravnava teme kot so: sprejemanje odločitev, viri notranje moči, odpuščanje, poklicanost, uporaba časa, moje mesto v svetu. Bralca pritegnejo tematski intervjuji. Je nepogrešljiva za tistega, ki se poda na odkrivanje notranje pustolovščine: izkušnja Boga ter raste v molitvi in drugih kreposti. Zanimive so predstavitve svetnikov in osebnosti iz krščanske duhovnosti. Naročilo pri založbi Družina. 6 številk stane 29,40 Eur.
  • Revija Mir – odmev Medjugorja povezuje vse, ki imajo radi Medjugorje. Naročiti jo je mogoče po emailu: revija.mir@gmail.com.
  • Revija Cerkveni glasbenik je namenjena cerkvenim pevcem in organistom, izhaja kot dvomesečnik. V reviji najdete predstavitve avtorjev, skladateljev in njihova dela, notne priloge, članke o glasbeni podobi bogoslužja, ocene in kritike s cerkveno glasbenega področja. Darilo ob naročilu: knjiga Vodnik po duhovni glasbi. Naročilo pri založbi Družina. Cena za  6 številk: 35,40 Eur.
  • Molitveno-bogoslužna revija Magnificat vsak mesec prinaša: uvodno misel, razlago umetniškega dela in razmišljanje, blagoslov meseca, marijansko antifono meseca, jutranjo in večerno molitev za vsak dan, mašna besedila z Božjo besedo za vsak dan, življenjepis svetnika ali meditacijo za vsak dan, Marijino hvalnico, novo uglasbene psalme. Naročilo pri založbi Družina. Cena posamezne številke je 4,90 evra.
  • Prijatelj je revija bolnikov, invalidov in njihovih prijateljev. Izdajajo jo lazaristi. Naročilo na www.jozef.si .
  • Revija božja beseda danes je namenjena vsem, ki želijo biti bolj povezani s Svetim pismo. Revijo izdaja Slovensko biblično gibanje in jo je mogoče naročiti na straneh www.eksegeza.net.

OZNANILA (26. 1. – 2. 2. 2020)

Sob. (25.) Spreobrnjenje apostola Pavla

ob 8:00 – za bralce Božje Besede – v Hrpeljah, v župnišču

ob 18:00 + Marinka Škerjanc, sorodniki – v Brezovici (nedeljska)