nalagam novice...

»Kdor uživa ta kruh, bo živel vekomaj«

V obhajilu - pred njim je Gospodova molitev in lomljenje kruha - verniki prejmejo "kruh iz nebes" in "kelih zveličanja", Kristusovo telo in kri, ki se je dal "za življenje sveta" (Jn 6,51): Ker sta bila ta kruh in to vino, po starodavnem izrazu, "evharistizirana", "imenujemo to hrano evharistija in nihče je ne more biti deležen, če ne veruje, da je resnično to, kar pri nas učimo, če ni prejel kopeli za odpuščanje grehov ter za novo rojstvo in če ne živi po Kristusovih zapovedih" (sv. Justin, Apol. 1,66,1-2).

Katekizem katoliše Cerkve (1355)

• ŽPS

V soboto, 25. 8., ob 9:00 se dobimo člani župnijskega pastoralnega sveta v župnišču, v Rodiku. Srečanje bo predvidoma trajalo do 12:00.

• ŽGS

V ponedeljek, 20. 8., ob 20:00 bo v župnišču, v Hrpeljah srečanje župnijskega gospodarskega sveta. Namen srečanja je pregled in potrditev investicije – montaže ogrevalnega sistema v župnišču v Hrpeljah.

• Mladi

Pastoralno leto bomo, tako kot lani, začeli z oratorijskim popoldnevom za vse veroučence, letos pa bo skozi vse pastoralno leto potekala tudi priprava na sv. birmo.

Mlade vabim, da se dobimo v petek, 24. 8., ob 10:00 dopoldne, v župnišču, v Rodiku, kjer bomo načrtovali program za oratorijsko popoldne in začrtali smer za pastoralno leto.

• Uvodni sestanek za starše vseh veroučencev

V četrtek, 6. 9. bomo imeli po večerni maši, v Domu duhovnosti, v Klancu, uvodno srečanje za starše veroučencev, iz vseh pridruženih župnij (tudi tisti, katerih otroci bodo obiskovali verouk v Slivju).

• Oratorijsko popoldne

V petek, 7. 9. bomo začeli veroučno leto s skupnim oratorijskim dnevom. Podobno, kot lani, bomo z animatorji pripravili delavnice za otroke, medtem bova duhovnika na voljo za spoved, zaključili pa bomo s katehetsko mašo.

• Vincencijev koledar

V Društvu prostovoljcev Vincencijeve zveze dobrote so tudi letos pripravili Vincencijev koledar, tokrat na temo "Marija skoz življenje". Cena koledarja znaša 10 €, kupili pa ga boste lahko naslednjo nedeljo, po vseh sv. mašah. Zbrana sredstva bodo tudi letos namenjena ureditvi prostorov za družino v stiski.

OZNANILA (19.  – 26. 8. 2018)

Ned. (19.) – 20. med letom

ob 9:00 + Jožefa in + Štefan Ban, Brezovica 38 – v Brezovici

ob 9:00  + Ivanka Benčič, Slavniška 3 – v Hrpeljah