nalagam novice...

Sv. Anton Puščavnik

Napačna je razlaga, da tisti prašiček pomeni nečiste skušnjave, ki so po pripovedovanju sv. Atanazija, prvega Antonovega življenjepisca, svetnika mučile v samoti. Resnica je tale: sv. Antona puščavnika so zelo častili člani pobožne družbe hospitalitov ali antonianov. Ti so vodili sv. Antonu posvečene zavode za umsko prizadete in ljudje so jim radi dajali živež za njihove oskrbovance. Pogosto so nabirali darove sami: z zvoncem so opozarjali na svoj prihod, palica v obliki črke T (križa) je pomenila njihov stan. Smeli so voditi prašičke po mestnih ulicah, kjer je bilo sicer to prepovedano. Tako je postal sv. Anton Puščavnik zavetnik živinorejcev; marsikje pri nas je bila navada, da so na njegov god cerkvi darovali prašičje krače, pleče, klobase s priporočilom za zdravje pri reji prašičev in drugih domačih živali.

(vir:https://revija.ognjisce.si)

• Zbrani darovi ob božičnih ofrih

Pri ofrih na božič oz. božično vigilijo ste za potrebe župnije, v posameznih cerkvah, darovali: v Hrpeljah 272,00 €, v Rodiku 285,00 €, v Klancu 157,00 €, v Slivju 135,15 € in v Brezovici 190,30 €. Skupaj 1.039,45 €.

• Nedelja Božje besede

V nedeljo, 23. 1. bomo obhajali nedeljo, ki je še posebej posvečena Svetemu pismu. Letos je v središču geslo: »Tudi ona dva sta pripovedovala, kaj se je zgodilo na poti in kako sta ga prepoznala po lomljenju kruha.« (Lk 24,35).

• Svetopisemski maraton in biblično predavanje

V pripravi na nedeljo Božje besede bomo v naši župniji, že tradicionalno, priredili svetopisemski maraton. Vabljeni, da se kot bralci pridružite v čim večjem številu. Potekal bo v soboto, 22. 1., v kapeli sv. Jožefa. Za uvod pa nas bo že večer prej, v petek, 21.1., po sveti maši, v dvorani, v župnišču, nagovoril g. Alan Tedeško, ki je v Rimu doktoriral iz Svetega pisma. V predavanju nam bo odstiral kotičke, ki so nam v Svetem pismu še neznani ali nerazumljivi. Vabljeni!

• Zbrani darovi za misijone

Otroci so v adventni akciji »Otroci za otroke« zbrali 202,61 € darov, Trikraljevska akcija pa je letos zaradi zdravstvenih razmer potekala brez obiska kolednikov po domovih. Darove v ta namen je bilo možno oddati na praznik svetih treh kraljev, lahko pa v ta namen prispevate še to nedeljo.

OZNANILA (16. – 30. 1. 2022)

Ned. (16.) 2. nedelja med letom

ob 9:00 + Radislav Pečar, Tumova 4 – v Hrpeljah

ob 10:00 + Roza Križman, Rožice 15 – v Brezovici